ikona lokalizacji

(Twój StartUp) Aleja Tadeusza Rejtana 20A 35-310, Rzeszów, Polska

ikona telefonu

+48 60 714 044 0

ikona poczty email

biuro@whiteberg.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

 

Paweł Chmieliński

Paweł Chmieliński

Adwokat

Doradca restrukturyzacyjny

ikona telefonu

+48 607 140 440

Wykształcenie

Studia doktoranckie

Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Aplikacja adwokacka

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Prawo

Uniwersytet Warszawski

Języki

Angielski

Polski

Dr Paweł Chmieliński jest adwokatem, doradcą restrukturyzacyjnym oraz certyfikowanym doradcą w Alternatywnym Systemie Obrotu (GPW S.A.). Specjalizuje się w sporach sądowych, prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz rynków kapitałowych.

Doradzał oraz reprezentował klientów w precedensowych sporach grupowych przeciwko instytucjom finansowym w związku z niedochowaniem obowiązków informacyjnych. Brał także udział w licznych postępowaniach sądowych o znacznej wartości przedmiotu sporu i stopniu skomplikowania.

Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi spółek handlowych z branży transportowej, ubezpieczeniowej i informatycznej. Wspierał przedsiębiorców podczas wielu procesów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Prowadził szereg negocjacji z zakresu procesów umów gospodarczych.

Brał udział również w licznych procesach transakcyjnych na rynku kapitałowym, w tym miał przyjemność prowadzić liczne badania due diligence spółek, oraz w przedmiocie sporządzania i negocjacji umów SPA.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał w najważniejszych urzędach państwowych, korporacjach oraz kancelariach o statusie ogólnopolskim i międzynarodowym.

Autor licznych artykułów i komentarzy oraz publikacji naukowych dotyczących prawa nowych technologii, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.